דלג על הניווט.
מחשבון משכנתא
מדריך משכנתאות ופורום

מיחזור משכנתא

כאשר אנחנו מגיעים לבנק על מנת ללוות כסף עבור קניית בית, משכנתא, אנחנו למעשה מתחייבים למסלול החזר משכנתא מסוים. אולם קיימת עבורנו אפשרות לעבור בין מסלולי משכנתא שונים ואף להרוויח מן ה"הפקר". מיחזור משכנתא הוא יעיל במיוחד עבור אנשים אשר מעוניינים לקצר את המשכנתא או מי שמעוניין לשנות את פריסת תשלומי החזר המשכנתא. כך למשל אם לפתע קיבלתם סכום כסף גדול או שחס וחלילה קטנו ההכנסות שלכם – מומלץ מאוד לבדוק אפשרויות למחזור משכנתא.

מחזור משכנתא היא יתרון כאשר ההלוואה היא גבוה, מעל 150,000 כמו גם כאשר הריבית גבוה והיא מתפרסת על פני מספר רב של שנים, למשל מעל 10 שנים. במקרים כגון אלה יש טעם לערוך מיחזור משכנתא, מאחר ורק אז נוכל ליהנות מריביות נמוכות יותר ומפריסת תשלומים נוחה יותר.

שני המצבים האידיאלים למיחזור משכנתא הם: הראשון הוא למי שלקח הלוואת משכנתא שהיא במסלול הנושא ריבית גבוהה והמצב האידיאלי השני הוא כאשר שער הדולר היציג ירד ולקחת הלוואת משכנתא שהיא צמודה לדולר היציג.

חשוב לבדוק מדי פעם ופעם את המשכנתאות הניתנות ולבחון את כדאיות מחזור משכנתא. כאשר מותר לעבור מבנק לבנק וממסלול למסלול אולם אתם צפויים לשלם כסף על המעבר.

סילוק משכנתא

המשמעות של סילוק משכנתא הוא סילוק מלא של הלוואת המשכנתא לפני תום הפירעון של ההלוואה. הרעיון של סילוק משכנתא הוא פשוט. אם לקחתם משכנתא לפני כמה שנים, ובינתיים הריבית של המשכנתא ירדה, תוכלו לקבל רווח על ידי סילוק המשכנתא ושינוי המסלול בו אתם נמצאים. סילוק זה יכול להביא לחסכון של עשרות אלפי שקלים.

אולי תתעניין גם בנושאים הבאים: