דלג על הניווט.
מחשבון משכנתא
מדריך משכנתאות ופורום

בנק משכנתאות

החיפוש אחר בנק משכנתאות איננו תהליך פשוט. צריך לערוך השוואות רבות על מנת למצוא את בנק משכנתאות המתאים ביותר עבורך. את הבנק שיציע את המסלול הטוב ביותר עבורך וזהו תהליך מורכב הכרוך בידיעת פרטים רבים. קשה מאוד שלא להתבלבל ולא לפול למניפולציות השיווקיות וחשוב להבין את גם הפרטים הכי קטנים.

ובכל זאת כיצד נבחר בנק משכנתאות שיהיה אופטימאלי עבורנו ? ובכן, יש לערוך סקר שוק מקיף ונרחב בטרם מחליטים באיזה בנק משכנתאות תבחרו. הסיבה לכך טמונה בעובדה שהלוואת המשכנתא היא אחת ההתחייבויות הגדולות ביותר שיש בחיינו. משכנתא משפיעה באופן מהותי על חישוב התקציב שלנו ועל רמת החיים שלנו.
אם כאשר שוקלים באיזה בנק משכנתאות לבחור יש לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים: גובה החזר תשלומי המשכנתא, גובה הריבית שיש לשלם, הצמדה ומדדים, רמת הסיכון במקרים של אי פריעה, מה הם ההטבות שמציע בנק משכנתאות זה או אחר, גובה עמלות וכמובן טיב השירות שאתם מקבלים.

ניתן לקבל הלוואות למשכנתא אצל מספר ב של בנקים, לאומי, פועלים, דיסקונט ובעוד מגוון בנקים. בנקים רבים מייעדים מחלקות מיוחדות המתמחות במתן הלוואות משכנתא. כל בנק נבדל במסלולים שהוא מציע ללקוחות, בתנאי החזר המשכנתא וכו'.

דיסקונט משכנתא למשל מציע מספר מסלולי משכנתא:

דיסקונט משכנתא הלוואה בריבית משתנה צמודת מדד – זהו מסלול שבו שיעורי הריבית משתנים בזמנים קבועים. דיסקונט משכנתא הלוואה בריבית קבועה צמודת מדד – מסלול משכנתא זה הינו צמוד למדד, בעל ריבית קבועה לכל אורך תקופת ההלוואה. ניתן לקבל מסלול זה בכמה אופנים: עם פריסת תשלומים לתקופה ארוכה, דבר שמאפשר החזר משכנתא חודשי נמוך. בנוסף יש מסלול המאפשר לכם להחזיר את תשלומי המשכנתא בהתאם ליכולת של הלווים, בהתאם להכנסה משתנה של הלווים. ומסלול אחרון בדיסקונט משכנתא המאפשר החזר משכנתא במשך 10 חודשים בכל שנה.

בנוסף לשני מסלולים עיקריים אלה תמצאו בדיסקונט משכנתא גם משכנתא צמודת יורו או צמודת דולר המבוסס על ריבית ליבור. במסלול זה החזר המשכנתא הוא או צמוד לדולר או ליורו. כמו כן ניתן למצוא משכנתא במסלול שאיננו צמוד למדד המחירים לצרכן. הלוואה זו נקבעת על בסיס ריבית פריים.

קיימים עוד מסלולים נוספים בדיסקונט משכנתא אולם אילו הם המסלולים העיקריים הרווחים ביותר למשכנתא.

לסיכום יש חשיבות עליונה בבחירה נבונה של בנק משכנתאות, מאחר והיא אחת ההחלטות הכי חשובות שאנחנו נוטלים בחיינו.

לאתר בנק משכנתא מספר אחד - לאומי

לאתר הממשלתי בנושא בנקים למשכנתאות:

http://www.bankisrael.gov.il/deptdata/pikuah/nat_bank/20070930/nb070930.htm

אולי תתעניין גם בנושאים הבאים: