דלג על הניווט.
מחשבון משכנתא
מדריך משכנתאות ופורום

מחשבון זכאות משכנתא הינו שירות חינם הניתן מטעם משרד השיכון. מטרת הכלי הינה לתת מידע כללי לעניין זכאות לקבלת משכנתא בריבית קבועה אותה ניתן לפדות בכל זמן (בשונה ממשכנתא רגילה). למרות שמדובר בקבלת סיוע ללא תנאים מוקדמים וללא קנס על פרעון מוקדם כדאי לבחון האם קבלת הסיוע משתלמת לכם. בזמן כתיבת המאמר הריבית הקבועה הניתנת על משכנתאות עומדת על ~5% (כמובן שתלוי תקופה) בזמן זה אכן כדאי לנצל את הזכאות שמאפשרת לקיחת ההלוואה הנוספת ממשרד השיכון והבינוי. לפני תקופת מה אנוכי, עבדכם, לקחתי משכנתא בבנק מפורסם שאני מנוע מלהזכיר את שמו ולא שקלתי לבחון את זכאותי דרך מחשבון זכאות משכנתא. למה? מהסיבה הפשוטה שהריבית שקיבלתי היתה נמוכה בהרבה. על כן אני ממליץ לכם לבחון את הנושא לגופו בעת לקיחת המשכנתא.

הכלי אינו מציע הבטחה ומדגיש כי על כל המידע הניתן ישנה הגדרה של 'נכון אם לא שונה מ' המידע המפורט בנהלים ובהוראות של משרד הבינוי והשיכון. את הנהלים האלו והמידע המדויק ניתן לקבל בסניפי הבנקים למשכנתאות ובמחוזות משרד הבינוי והשיכון, עדיין כדאי להעזר במחשבון על מנת לבחון כמה העניין משתלם לנו.

בכניסה לאשף שכתובתו : http://www.moch.gov.il/Moch/HousingSupport/AshafHasiua.htm

תמצאו את הסייג שהזכרתי ולאחריו בקשת אישור לתנאים. לאחר שהצהרתם כי קראתם והסכמתם תועברו למחשבון זכאות משכנתא עצמו.

בתחילה יוצגו מספר שאלות מנחות:

1.האם אתם עונים על ההגדרה של "מחוסר דירה"?
2.האם עולה חדש? (עלית אחרי תאריך X?)
3.האם נשוי\ נשואה?
4. האם נשוי לבן \ בת עולים?
5. האם בן זוגי עלה ארצה?
6.האם יש לי ילדים רווקים הנכללים בתעודת העולה ו/או ילדים שנולדו בארץ לאחר העלייה ?

ועוד שאלות רבות לגבי השירות הצבאי שלך ושל בעלך \ אשתך, מגורים בישובי ספר ואחר.

השימוש במחשבון זכאות משכנתא חשוב מאוד לעניות דעתנו היות והשימוש בסימולטור הלוואה זה אורך בסה"כ מספר דקות ובסיומו תדעו לבטח האם משתלם לכם להעזר בסיוע כחלק ממסגרת ההלוואה - המשכנתא הגדולה אשר אתם לוקחים.
בין עם תעשו שימוש בזכאות המגיע לכם ובין אם לאוו תדעו שהרשות היתה בידכם.אולי תתעניין גם בנושאים הבאים: